Cele mai recente știri

Micro 2 e regina cartierelor de Zilele Cetății 2017

Finala mare

Cartierul Micro II - Cartierul Prepelec 6-0

Au marcat: Florin Zidaru 3, Victor Iancu 2, Moise Diaconescu

Micro 2: Moise Diaconescu, Florin Zidaru, Alexandru Clipea, Teodor Voinea, Mihai Scarlat, Victor Iancu, Gabriel Ilie, Vlad Stanciu. Antrenor: Claudiu Andreescu.

Prepeleac: Andrei Gheorghe, Matei Ion, Dănuț Bălăceanu, Robert Marcu, Napoleon Calotă, Alin Udrea, Sorin Sofia. Antrenor: Andrei „Buză” Gheorghe

 

Finala mică

Cartierul Matei Voievod (Sârbi) - Cartierul Laminorului 0-3

Au marcat: Eduard Enescu 2, Răzvan Dinu

Sârbi: Marian Matei, Vlăduț Niță, Răzvan Gheorghe, Ștefan Niță, Mihăiță Matei, Gabriel Dumitru.

Laminorului: Rafael Ciobanu, Răzvan Dinu, Cătălin Dinu, Cătălin Oprea, Eduard Enescu, Alex Pantazi, Marian Buzatu, Remus Ezaru.

 

Semifinale

Cartierul Micro II - Cartierul Matei Voievod (Sârbi) 5-2

Au marcat: Teodor Voinea 4, Victor Iancu / Ștefan Niță, Vicențiu Ghinea.

Micro 2: Vlad Stanciu, Alexandru Clipea, Mihai Scarlat, Gabriel Ilie, Moise Diaconescu, Teodor Voinea, Victor Iancu.

Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Andrei Matei, Mihăiță Matei.

 

Cartierul Prepeleac - Cartierul Laminorului 5-1

Au marcat: Sorin Sofia 2, Robert Marcu 2, Vasile Ion / Răzvan Dinu

Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Andrei Gheorghe, Sorin Sofia, George Miluș, Alis Udrea.

Laminorului: Rafael Ciobanu, Răzvan Dinu, Remus Ezaru, Ionuț Andrieș, Alexandru Pantazi.

 

Grupa A

Cartierul CFR – Cartierul Laminorului 2-5

Au marcat: Adelin Dimovici, Darius Gogu / Cătălin Oprea 2, Remuz Ezaru, Ionuț Andrieș, Alexandru Pantazi

CFR: Adelin Dimovici, Adrian Borș, Ionuț Preda, Cristian Olteanu, Daniel Radu, Marius Gogu, Filian Gogu, Daniel Matei, Cătălin Manea, Gabriel Preda.

Laminorului: Rafael Ciobanu, Marian Buzatu, Cătălin Oprea, Răzvan Dinu, Cătălin Dinu, Remus Ezaru, Ionuț Andrieș, Eduard Enescu, Alexandru Pantazi, Ionuț Cioabă.

 

Cartierul Micro XI – Cartierul Micro II 1-5

Au marcat: Franț Ion / Moise Diaconescu 2, Alexandru Clipea, Florin Zidaru, Teodor Voinea

Micro 11: Alexandru Maghiran, Laurențiu Dumitru, Franț Ion, Ion Chițu, Alexandru Iancu, Andrei Tănase, Denis Rotaru.

Micro 2: Vlad Stanciu, Alexandru Clipea, Mihai Scarlat, Florin Zidaru, Moise Diaconescu, Teodor Voinea, Victor Iancu.

 

Cartierul Laminorului - Cartierul Micro II 1-2

Au marcat: Răzvan Dinu / Teodor Voinea, Florin Zidaru

 

Cartierul CFR - Cartierul Micro XI 3-4 

Au marcat: Daniel Matei 2, Adițu Borș / Alexandru Maghiran 3, Laurențiu Dumitru

 

Cartierul Laminorului - Cartierul Micro XI 1-1

Au marcat: Nicolae Oprea / Denis Rotaru

 

Cartierul CFR - Cartierul Micro II 2-9 

Au marcat: Marius Gogu , Adrian Borș / Florin Zidaru 3, Moise Diaconescu 3, Alexandru Clipea, Teodor Voinea, Victor Iancu

Clasament

1. Micro II                    3          3          0          0          16-4       9

2. Laminorului            3            1          1          1          7-5       4

3. Micro XI                    3           1           1          1          6-9       4

4. CFR                          3          0          0          3          7-18       0

 

Grupa B

Cartierul Micro IV – Cartierul Matei Voievod (Sârbi) 3-8

Au marcat: Andrei Radu, Cosmin Filip, Ștefan Grigorescu / Vicențiu Ghinea 5, Răzvan Gheorghe 2, Ștefan Niță

Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Antonio Sava, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Alexandru Teofil, Ștefan Grigorescu.

Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Florin Bănescu, Andrei Matei.

 

Cartierul Prepeleac – Cartierul Micro VI 3-1

Au marcat: Sorin Sofia 2, Robert Marcu / Alin Moiceanu

Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Alberto Gheorghe, Sorin Sofia.

Micro 6: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, Alin Moiceanu, George Apostolache, Alexandru Varga, Alexandru Albu, Cosmin Geneș, Gheorghe Sandu, Georgian Constantinescu.

 

Cartierul Micro IV - Cartierul Prepeleac 1-10 

Au marcat: Andrei Radu / Sorin Sofia 4, Dan Bălăceanu 3, Napoleon Calotă 3

Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Alexandru Teofil, Ștefan Grigorescu.

Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Andrei Gheorghe, Sorin Sofia.

 

Cartierul Matei Voievod (Sârbi) - Cartierul Micro VI 8-4

Au marcat: Ștefan Niță 4, Radu Dumitru 2, Vicențiu Ghinea, Răzvan Gheorghe / Mihai Sandu, George Apostolache, Gabriel Marina, Alin Rândunică

Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Mihai Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Florin Bănescu, Andrei Matei.

Micro 6: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, Alin Moiceanu, George Apostolache, Alexandru Varga, Cosmin Geneș, Gabriel Marina, Alin Rândunică.

 

Cartierul Matei Voievod (Sârbi) - Cartierul Prepeleac 3-3

Au marcat: Vicențiu Ghinea 2, Ștefan Niță / Dan Bălăceanu, Napoleon Calotă, Vasile Ion

Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Andrei Matei, Mihai Matei.

Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Andrei Gheorghe, Sorin Sofia.

 

Cartierul Micro IV - Cartierul Micro VI 1-6

Au marcat: Leo Lazăr / George Apostolache 4, Alin Rândunică, Cosmin Geneș

Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Ștefan Grigorescu.

Micro 6: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, George Apostolache, Alexandru Varga, Cosmin Geneș, Radu Cârlan, Alin Rândunică.

 

Clasament

1. Prepeleac    3          2          1          0          16-5       7

2. Sârbi            3          2          1          0          19-10     7

3. Micro VI       3          1          0          2           11-12     3

4. Micro IV       3          0          0          3          5-24       0

 

Semifinale

Cartierul Micro II - Cartierul Matei Voievod (Sârbi)

Joi. Ora 19.00. Terenul 1

Cartierul Prepeleac - Cartierul Laminorului 

Joi. Ora 19.45. Terenul 1

 

Au arbitrat: Denisa Comănoiu, Cristian Catană, Costinel Neagu, Ionuț Iugulescu, Septimiu Burtescu, Mihai Motan, Marian Mălău, Richard Ștefan.